552-ма са новозаразените с Covid в страната за последните 24 часа. Случаите намаляват с 561 спрямо ден по-рано. Над 65% от новоинфектираните не са ваксинирани. Положителни са 24,8% от направените 2223 теста, при 20% на показателя в събота, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни нарастват с 497 до 11 293. В болници са приети 38 заразени. 26 от тях или 68,4% не са ваксинирани. Хоспитализираните нарастват с 28 до 581. На интензивно лечение са 33-ма заразени.
За денонощието са регистрирани двама почнали с установен Covid, и двамата не са били имунизирани. Излекуваните са 53-ма. В събота са поставени 179 ваксини. Със завършена имунизация са 2 063 091 души.

В петък , 24 октомври, минималните температури ще са от 10 до 15°, в София – 10°. Сутринта в западните райони на страната ще завали дъжд. През деня ще е облачно и от запад на изток ще има валежи от дъжд. След обяд ще валежите постепенно ще спират,..
Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към СУ "Св. Климент Охридски" обяви пускането на SPEAR-1 – фундаментален AI модел, който предоставя на роботите безпрецедентно 3D пространствено разбиране. Технологията е..
Българското национално радио беше за първи път домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии ( Public Broadcasters International ). Участваха ръководители и представители на обществените радиа и..
В "България днес" на 27 октомври слушайте: 04:47 - Актуално от България и сънародниците по света 08:32 - Двоен празник събра..
С четири медала се завръща българският отбор от Младежката международна олимпиада по астрономия и астрофизика в румънския град Пятра Нямц, съобщиха от..
Ще се направи всичко възможно да няма ощетени слоеве от населението – това увери социалният министър Борислав Гуцанов във връзка с подготовката на..