Шест медала спечелиха българските атлети на Балканския шампионат за юноши и девойки под 20 години, който се проведе на 16-17 юли в Денизли, Турция.
Истински фурор направи Божидар Саръбоюков, който в рамките на 1 час взе титлите на скок дължина с личен рекорд 7.78 (1.5) и на скок височина с 2.15, съобщи atletikabg.com. Сестрата на Божидар – Ирен Саръбоюкова, завоюва златото на скок височина при девойките с личен рекорд 1.78.
Европейският шампион на троен скок за юноши от Йерусалим 2022 Лъчезар Вълчев също взе титла с резултат 15.71.Колекцията на България допълниха и двата бронзови медала на Тодор Петров на гюле (6 кг) – 17.39, и Симеон Касълс на диск (1.75 кг) - 53.06./
Премиера на българо-украинския филм "Краят на реката" на бесарабския българин, режисьора Васил Барков ще се състои днес от 18:30 часа в Дома на киното (ул. "Екзарх Йосиф" 37, София). Филмът представлява "емоционална и визуално въздействаща творба,..
В четвъртък , 24 април, минималните температури ще бъдат от 7 до 12°, в София – около 9°. В първата половина от деня ще е слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места в западната половина от страната ще..
Специална съболезнователна книга беше отворена днес в Апостолическата нунциатура в София по повод кончината на папа Франциск. "Той умееше да води диалог с хората от нашето време с простодушие и искреност, като винаги търсеше онова, което ни..
Младежи католици от цялата страна се събраха в храма "Св. Франциск от Азизи" в село Белозем, община Раковски, за да се включат онлайн в изпращането на..
Груповият велосипеден тур по туристическия маршрут "Черноморски път" Black Sea Route Epic 2025 стартира днес. Група от над 30 велосипедисти ще премине за..
Бедствено положение е обявено в монтанското село Лехчево, община Бойчиновци, след проливния дъжд снощи, който наводни къщи и доведе до евакуация на..