Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БСП преговаря с “Има такъв народ” за нов кабинет

БСП продължава преговорите за съставяне на правителство и днес ще се срещне с “Има такъв народ” – партията, която напусна управленската коалиция и предизвика настоящата политическа криза.

На консултациите вчера “Продължаваме промяната” постави две условия, за да даде подкрепата си за кабинет с третия проучвателен мандат. Първото е да бъде приет антикорупционния закон, а второто е вътрешният министър в оставка Бойко Рашков да оглави Комисията за противодействие на корупцията.

Утре предстоят преговори с “Демократична България”. Ако четирите партии се споразумеят, ще съберат парламентарно мнозинство от 127 гласа при необходими 121.
По публикацията работи: Михаил Димитров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 10 октомври 2025 г.

В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на всичко по-важно от Балканите през седмицата 23:52 – Отзвук от парламентарните избори в..

публикувано на 10.10.25 в 19:00

Времето в почивните дни – от облаци и валежи до слънчево

В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи над Северна България през деня северозападният вятър ще се усили и ще бъде умерен до силен. Преди..

публикувано на 10.10.25 в 18:15

Три нови електрически локомотива влизат в експлоатация

Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще обслужват влакове по направлението София-Бургас, а един – по линията София-Русе. Новите машини са..

публикувано на 10.10.25 в 15:35