В Баку премиерът Кирил Петков обсъди с президента на Азербайджан Илхам Алиев възможността за доставката на допълнителни количества азерски газ за България, извън вече определените във връзка с новия интерконектор Гърция-България. Подробностите по евентуалните нови доставки ще бъдат обсъдени от министрите на енергетиката на двете страни. Стратегическото партньорство между България и Азербайджан ще продължи да се развива активно с фокус върху разширяването на енергийните и транспортните отношения. Това е информацията, която дава около визитата на премиера правителствената пресслужба.
В рамките на посещението си в Баку днес Петков се е срещнал и с представители на азербайджанския бизнес, които имат търговски отношения с български фирми. Беше отбелязано, че двустранният търговски оборот може да бъде увеличен. Нови възможности има в износа на химически торове от региона на Каспийско море и във вноса на храни и козметика от етерични масла от България.
"В най-скоро време България ще открие и почетно консулство в Азербайджан. Дългогодишното приятелство между двете ни страни е време да стане реален мост за стратегически икономически проекти и по-значима енергийна диверсификация", написа Петков във Facebook след срещата с президента на Азербайджан.
16 268 са новите българи през 2024 г., става ясно от отчета на комисията към вицепрезидента Илияна Йотова за миналата година. Така за първи път от 4 г. броят на получилите българско гражданство надхвърля 16 000 – броят им достига този от пандемичната..
Няма да има съвместно честване със Северна Македония на 153-тата годишнина от рождението на Гоце Делчев на 4 февруари. България не е получила покана да почетем заедно този ден, съобщи външният министър. Георг Георгиев определи отношенията между..
Днес в Брюксел премиерът Росен Желязков ще участва в неформална среща на лидерите на ЕС, фокусирана върху укрепването на европейската отбрана. Дискусиите ще обхванат повишаването на отбранителните способности на Съюза, противодействието на хибридни и..
Авиационният учебен център на Летище София получи акредитация от Световната асоциация на летищата (ACI) и се присъединява към елитната група от 21..
В „България днес“ на 7 февруари се спираме на актуалните събития от България и българските общности по света и правим обзор на по-важното от Балканите..
В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация"..