Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Безвъзмездна помощ за апаратура и софтуер по Плана за възстановяване и устойчивост

Снимка: mtc.government.bg

Микро-, малките и средните предприятия вече могат да кандидатстват за безвъзмездна помощ при купуването на апаратура и софтуер за разработване на нови поточни линии и продукти, съобщиха от Министерството на иновациите и растежа. Мярката “Технологична модернизация” на стойност 260 млн. лв. е първата по Националния план за възстановяване и устойчивост.

Минималният размер на безвъзмездната помощ е 35 хил. лв., а максималният е диференциран в зависимост от големината и нуждите на дружествата. Таванът за микро-, малките и средните предприятия е съответно 180 хил. лв., 350 хил. лв. и 700 хил. лв. Със средствата могат да се купят например машини с автоматизирано управление, роботи или системи за дигитален контрол на процесите. Съфинансирането е до 50%.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Български университети представят френскоезичните си програми в Скопие

Възможностите за висококачествено висше образование на френски език в България ще бъдат представени по време на образователно изложение в Скопие. Събитието е в рамките на кампанията "Continuons en français – да следваме на френски в български..

публикувано на 08.04.25 в 12:37

Темата за ромската интеграция продължава да е на дневен ред в България

8 април е денят в който ромите по света честват своята идентичност. "Международният ден на ромите е време, в което да покажем, че ние сме част от българската нация, от европейската общност и допринасяме за развитието на местната, но и световната..

публикувано на 08.04.25 в 12:00
Огнян Исаев

Все още не се е състоял разговорът за мястото на ромите в българското общество

Пътят към икономическия просперитет на ромите минава през културна легитимация, заявява Огнян Исаев, директор програма “Образователни възможности и постижения” във фондация “Тръст за социална алтернатива”, по повод Международния ден на..

публикувано на 08.04.25 в 11:05