През нощта, под влияние на студен атмосферен фронт, на места в Западна и Централна България ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Утре, 31 юли, с умерен, в Дунавската равнина, и временно силен северозападен вятър ще нахлува хладен въздух и температурите ще се понижават. Облачността над страната ще е променлива и на места, главно в Източна и Южна България ще има краткотрайни превалявания и гръмотевици. Има условия за локални интензивни валежи и градушки. Без валежи ще е в западната и централна част от Дунавската равнина. Преобладаващите максимални температури ще бъдат между 27° и 32°, в София - около 27°.
Над Черноморието облачността ще е променлива, над северното крайбрежие често значителна – купеста и купесто-дъждовна. На места там ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Вятърът ще се ориентира от северозапад, ще се усили и ще е предимно умерен. Максималните температури ще бъдат 29°-31°. Температурата на морската вода е 25°-26°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала с тенденция на отслабване.
Над планините облачността ще е променлива, често значителна. На много места ще превали и прегърми. Ще духа умерен и временно силен северозападен вятър. Температурите ще се понижат и максималната на височина 1200 метра ще бъде около 22°, на 2000 метра - около 16°.
На 19 февруари в "България днес" отдаваме почит на Апостола на свободата Васил Левски. 152 години след неговата безвременна смърт ще обвием делото му с живата памет днес сред сънародниците в чужбина. Ще ви разкажем как песента е била..
В четвъртък минималните температури ще бъдат между минус 14° и минус 8°. В София ще е около минус 12°. Денят ще е слънчев, но мразовит. Стойностите на термометъра в повечето места ще са отрицателни. Преди обяд, над Дунавската равнина ще има ниска..
С различни прояви из цяла България отбелязваме 152 години от гибелта на Апостола на българската свобода Васил Левски. Днес от 18.00 часа е възпоменателната церемония пред паметника на Апостола на свободата в София . Почит ще отдадат и държавният глава..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..