Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Цените на енергоносителите, инфлацията и пътищата – предизвикателства пред служебния кабинет

Снимка: БГНЕС

"От името на нашето коалиционно правителство ви предавам управлението на страната! Противно на внушенията, условия за апокалипсис в България няма". С тези думи бившият премиер Кирил Петков предаде на специална церемония властта на служебния кабинет начело със служебния премиер Гълъб Донев. Петков отчете, че въпреки световната криза неговият екип е изградил добра основа и българските граждани с помощта и на новото правителство ще имат спокойствие и предвидимост през следващите месеци. Правителството на Петков оставя 1,5 млрд. лв. излишък в бюджета. Той изрази надежда, че борбата с корупцията и проблемите в съдебната система ще продължи.

Гълъб Донев очерта най-неотложните задачи пред новия кабинет – цените на природния газ и горивата, високата инфлация, проблемите около поддръжката на пътищата в страната и протестът на пътностроителните фирми. "Предстоят месеци на нажежени политически страсти. Имаме за задача да възстановим добрия тон и продуктивния диалог", подчерта Донев. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Популацията на белия щъркел се е увеличила с една трета

Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..

публикувано на 09.10.25 в 19:55
Изгрев във Варна

В петък – променлива облачност и есенни температури

В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°.  През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..

публикувано на 09.10.25 в 18:35
Паметникът на благодарността в центъра на Бургас

Външно министерство осъди посегателства срещу синагога и еврейски паметник у нас

Външно министерство остро осъди вандалските прояви срещу синагогата във Варна и срещу Паметника на благодарността в Бургас, който е израз на признателността за спасяването на българските евреи през Втората световна война. Това посочват от..

публикувано на 09.10.25 в 12:12