1701 са новозаразените с Covid в страната за последните 24 часа. Случаите намаляват с 250 спрямо ден по-рано. Над 2/3-ти от новоинфектираните не са ваксинирани. Положителни са 23,1% от направените 7362 теста. При 25,1% на показателя в сряда, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни нарастват с 609 до 26 582. В болници са приети 180 инфектирани. 147 от тях или почти 81,7% не са ваксинирани. Хоспитализираните нарастват с 33 до 1077. На интензивно лечение са 55 заразени.
За денонощието са починали 6 души с установен Covid. 4-ма от починалите не са били имунизирани. Излекуваните са 1086. В сряда са поставени 3156 ваксини.
Инструктори от САЩ, Испания, Ливан и Хонконг са сред специалните гости на 13-ото издание на зумба фестивала "Алегрия", което ще се проведе от 5 до 8 септември в Балчик, съобщи БТА. Тази година в програмата са включени различни видове зумба и..
Площадът пред Патриаршеската катедрала "Св. Александър Невски" отново става сцена, но не за оперното изкуство, а за "Галаконцерт на българския талант", в деня на Съединението. Идеята на организаторите от фондация "Йордан Камджалов" е да бъде..
В "България днес" на 04 септември слушайте: 05:06 - Актуално от България и за общностите с българи по света 18:10 – Музей на минното дело в Перник 34:38 – "Парк Мини България" – разходка сред българските архитектурни перли 46:40..
Великотърновският университет е домакин на Втория организационно-методически семинар с лекторите по български език, литература и култура в..
В четвъртък, 4 септември, ще преобладава слънчево време с разкъсана висока облачност. Следобед главно над Западна България ще се развива купеста..
По традиция екипи на общинското предприятие “Чистота” измиха паметника на Съединението на едноименния площад в Пловдив, където на 6 септември ще се..