1636 са новозаразените с Covid в страната за последните 24 часа. Случаите намаляват с 682 спрямо ден по-рано. Над 68,4% от новоинфектираните не са ваксинирани. Положителни са 21,5% от направените 7596 теста. При 23,6% на показателя във вторник, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни намаляват с 926 до 24 989. В болници са приети 173-ма инфектирани. 131 от тях или 76% не са ваксинирани. Хоспитализираните намаляват с 20 до 1064. На интензивно лечение са 48 заразени.
През денонощието са починали 9 души с установен Covid. 8 от починалите не са били имунизирани. Излекуваните са 2553. Във вторник са поставени 2933 ваксини.
Жълт код за валежи от сняг и дъжд има за 16 области предимно в Източна и Северна България. Пътищата в страната са обработени и проходими при зимни условия, настилките са мокри, заснежени, на места заледени , съобщиха от Агенция "Пътна..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са почти без дневен ходот минус 3° до 0°. Максималните температури в Южна Българияще са между 2 и 7°,..
Една година от смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални беше отбелязана с панихида в храма “Св. Неделя” в София. Инициативата е на движението "За свободна Русия", което е сдружение на руски имигранти в България. На 16 февруари 2024 г...
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..