УНИЦЕФ България започва кампания за разясняване на семействата от Украйна как да запишат децата си на училище и детска градина в България. Иициативата е в партньорство с Върховния комисариат на ООН за бежанците и неправителствени организациии.
Срещите ще започнат следващата седмица, а не както беше първоначално обявено - от 12 август, заради мерките срещу разпространението на Covid-19 във Варна и региона. От УНИЦЕФ България уточниха, че те ще се проведат в по-различен формат - в по-малки групи или онлайн. Целта е да се достигне до над 10 000 бежанци.
Записването в българско училище или детска градина дава възможност на децата от Украйна да учат и общуват със своите местни връстници и да се развиват, посочват от УНИЦЕФ България.
България е на второ място в ЕС по качество на водите за къпане за 2024 г., показват данните на Европейската агенция за околна среда, публикувани от Европейската комисия, предаде кореспондентката на БНР в Брюксел Ангелина Пискова. Според..
В „България днес“ на 13 юни слушайте: 06:49 Български букви радват сънародниците ни в Братислава –инсталацията "Скритите..
В събота, 21 юни, минималните температури ще са от 11 до 18°, в София – 11°. През деня ще преобладава слънчево време. Преди обяд по-значителна облачност ще има над Централна Северна България и Средногорието, където все още на отделни места ще..
И тази година на 21 юни светът ще има повод да се обедини и смири. Можем да го открием в Международния ден на йога – древната практика-учение, която..
Българската шопска салата си спечели място сред 24-те най-добри салати в света според нова класация, публикувана от CNN, предаде БГНЕС. Свежото и..
На 21 и 22 юни Експо център "Флора" в Морската градина в Бургас ще се превърне в кулинарна арена, където най-добрите майстори на паеля от цяла..