На 15 август българите се прекланят пред саможертвата на всички лекари, медицински сестри, доброволци и граждани, загинали при спасяването на човешки живот.
Датата е обявена за Ден на спасението и като знак на почит към паметта на д-р Стефан Черкезов, който на 15 август 1963 година спасява 47 пътници от горящ автобус и по-късно умира заради тежките изгаряния.
Днес, точно в 12 часа сирените на болничните линейки ще призоват с тревожния си сигнал за отдаване на почит към загиналите при спасяването на човешки животи в мирно време. Стотици българи ще почетат с едноминутно мълчание саможертвата им.

България заема 11-о място в световния индекс за тази година на компанията Surfshark - Digital Quality of Life 2025, при предходна 18-а позиция. Индексът има за цел да проучва и проследява цифровото благополучие на страните по пет признака: достъпност на..
В редица градове на България днес ще се проведат шествия под надслов "Нито една повече" по повод Международния ден за елиминиране на насилието над жени. В шествията ще се включат и от Българския фонд за жените. От фонда посочват, че за 2025 г...
В "България днес" на 24 ноември слушайте: 05:33 - Еврото тревожи българите, но привлича чужденците 17:03 - Актуално за сънародниците по света 22:10 - Банатските българи, палкенският език и книжовната норма – интервю с д-р Светлана Караджова за..
Във вторник минималните температури ще са от 0 до 5°, по-високи по Черноморието – между 8 и 11°, в София ще е около 2°. През деня над Югозападна и..
Сътрудничеството между български и китайски учени беше обсъдено днес в София на форум от представители на Българската академия на науките, правителството,..
В "България днес" на 24 ноември слушайте: 05:33 - Еврото тревожи българите, но привлича чужденците 17:03 - Актуално за сънародниците по света 22:10..