Налаганата изолация за болните от Covid-19 ще бъде намалена от 10 на 7 дни. Това заяви на брифинг пред Министерството на здравеопазването доц. Ангел Кунчев - главен държавен здравен инспектор. Карантината на контактните лица се намалява от 7 на 5 дни, а за лицата, които са в срок от 3 месеца след последна имунизация - с пълна или с бустерна доза, както и преболедувалите в този срок, карантината отпада.
Според Кунчев това е първа стъпка към постепенно разхлабване на мерките срещу коронавируса. Заповедта влиза в сила от четвъртък и ще важи за седмица.
Поне до 25 август остава задължителното носене на маски в градския транспорт, лечебни заведения, аптеки и институции, които предоставят социални услуги.
В четвъртък , минималните температури ще бъдат между минус 6° и минус 1°, в София - около минус 4°. Преди обяд над източните райони от страната ще продължи започналото от запад по-съществено разкъсване и намаление на облачността. Вятърът ще се ориентира..
Двама уредници в Природонаучния музей в Пловдив отпътуваха в посока Южния полюс като част от 33-та българска антарктическа експедиция. Целта на пътуването на Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев е обогатяване на колекциите на музея, а така също бъдещи..
Деана Хааг е родена в Кливланд, щата Охайо. Израства с мечти за приключения и нови хоризонти. Завършва специалност "Изящни изкуства" в колежа Уитънбърг в Охайо, но животът ѝ поема в неочаквана посока. В младостта си американката се отличава с..
На 6 февруари се дава официален старт на работата на тунелопробивната машина "Витоша" за разширяване на Линия 3 на столичното метро към квартал..
В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация"..
В „България днес“ на 7 февруари се спираме на актуалните събития от България и българските общности по света и правим обзор на по-важното от Балканите..