Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над 19 % от пробите за Covid-19 са положителни

Снимка: БГНЕС

Новите случаи на Covid-19 за денонощието са 1189. Според данните на Единния информационен портал, 19,48 % от направените 6103 тестове са положителни.

Хоспитализираните са 1024, от които 53 в интензивни отделения. Новопостъпилите в болнични заведения са 157, а трима души са починали. Излекуваните за последните 24 часа са 2147.

Най-много са новите случаи в София – 210, Пловдив – 83 и Бургас – 79.

Имунизираните през последното денонощие са 2320. Хората със завършен ваксинационен цикъл у нас са вече 2 067 397 души. С бустерни дози са 853 401, а с четвърта игла 56 166. 

От днес влизат в сила новите правила за поставяне под карантина при Covid-19. За заразените задължителната карантина ще бъде намалена от 10 на 7 дни, а за контактните – от 7 на 5 дни. Тези, които имат пълен ваксинационен курс или са преболедували в последните три месеца, няма да бъдат поставяни под карантина. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българските ВВС отбелязват празника си

По повод празника на авиацията и българските ВВС днес, 16 октомври, от 09,00 ч. на Паметника на летеца на алеята на летците до Народното събрание в столицата ще бъдат поднесени цветя и венци, съобщават от Министерството на отбраната. Тържественото..

публикувано на 16.10.25 в 06:00

Значителна облачност с валежи на изток и над планинските масиви

В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна облачност. Слаб дъжд ще превалява на места в югоизточните и планинските части от страната. Сутринта..

публикувано на 15.10.25 в 18:30

Президентът Румен Радев награди трима офицери от ВВС

Трима офицери от Военновъздушните сили бяха наградени с почетния знак на президента, съобщава БТА. Държавният глава Румен Радев връчи отличието на генерал-майор от резерва Иван Парапунов, подполковник Стефан Стефанов и майор Димитър Григоров за..

публикувано на 15.10.25 в 15:56