Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Близо 17 % от пробите за Covid-19 са положителни

Снимка: БГНЕС

Новите случаи на Covid-19 за денонощието са 968. Според данните на Единния информационен портал, 17,2 % от направените 5600 тестове са положителни.

Хоспитализираните са 897, от които 49 в интензивни отделения. Новопостъпилите в болнични заведения са 138, а души са починали. Излекуваните за последните 24 часа са 1613.  

Имунизираните през последното денонощие са 1998. Хората със завършен ваксинационен цикъл у нас са вече 2 068 437 души.  С бустерни дози са 861 153, а с четвърта игла 60 496. 

От днес маските в обществения транспорт не са задължителни, но в здравните заведения, аптеките, оптиките, както и в домовете за възрастни хора изискването остава.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Костадин Костадинов

Лидерът на „Възраждане“ се жалва с писма до страните в ЕС заради еврото

Изпратих писма до всички президенти и премиери на държавите в ЕС, в които описвам реалната ситуация в нашата страна - инфлацията, бюджета, нагласите на българските граждани и желанието за референдум. Искаме от тях да не допуснат България да бъде вкарана..

публикувано на 07.06.25 в 12:33

Еврото е гаранция за стабилност, заяви министърът на икономиката

Положителният конвергентен доклад ще се отрази благоприятно на жизнения стандарт на хората и покупателната им способност, както и на бизнес средата в държавата. Това заяви министърът на икономиката Петър Дилов пред БНТ. Той припомни, че процесът е..

публикувано на 07.06.25 в 10:50
Последната българска подводница

България няма пари за подводници и ще се ориентира към морски дронове

Пари за нови подводници няма, каза министърът на отбраната Атанас Запрянов. Затова и в проектите за инвестиции в отбраната до 2032 г. няма планове за купуването - било то втора ръка или на малки подводници, допълва и началникът на отбраната адм. Емил..

публикувано на 07.06.25 в 09:52