През последното денонощие са установени 903 случаи на коронавирус от направените 5771 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 16% от пробите са дали положителен резултат. 68% от новозаразените не са ваксинирани.
Най-много нови случаи има в София –184, в Пловдив – 77, и в Бургас – 72. В болница се намират 919 пациенти – от тях 52 в интензивни отделения. 77% от новопостъпилите 137 не са ваксинирани. Осем души са починали – 63% от тях не са били имунизирани, докато оздравелите са 962. Активните случаи наброяват 12 673.
Вчера са поставени 1998 дози ваксини срещу коронавирус. Със завършена имунизация са 2 068 608 души. 61 577 имат и втора бустерна доза.
Европейският екологичен фестивал "Зелена вълна – 21 век" се завръща в Кърджали с практически обучения, прожекции и дискусии, информира БНР Кърджали. Целта на събитието на 9 и 10 октомври е да повиши готовността на хората да реагират при реални..
"Обезпечаване на сигурността на прехода към еврозоната" – така е озаглавен форумът, посветен на мерките за сигурност при въвеждането на еврото, който ще се проведе днес в София. Той е организиран от Асоциацията на индустриалния капитал в България..
В четвъртък , 9 октомври, над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има валежи от дъжд, които през деня ще отслабват и спират. В западната половина вероятността за валежи..
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на..
В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на..
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи..