Най-късно в понеделник правителството очаква отговор от "Газпром" за възобновяване на разговорите, съобщи пред Нова тeлевизия служебният енергиен министър Росен Христов. Кабинетът е изпратил информация до руската компания, че има готовност да преговаря.
България ще предложи да бъде удължен периодът за получаване на оставащите количества газ по настоящия договор. "Няма как да ги изразходим, затова предложението ни ще бъде те да бъдат приемани и през 2023 г.", поясни министърът. На масата на преговорите ще бъде сложена също идеята да отпадне авансовото плащане към "Газпром" и парите да се превеждат след получаването на газа.
"Ако условията ни не бъдат приети, няма да продължим с "Газпром", заяви Росен Христов. По думите му, евентуалните разговори ще засягат само стария договор. Министърът беше категоричен, че има алтернативни източници на природен газ.
Разширяването на свързаността между България и Турция е инвестиция в развитието на целия регион. Това заяви президентът Румен Радев на среща с министъра на външните работи на Турция Хакан Фидан в рамките на Мюнхенската конференция по сигурността...
Черноморската ни община Варна се представя на Международното изложение за туризъм и пътувания Tourism & Travel Expo , което се провежда в Кишинев, Молдова. Община Варна, заедно с още 11 български компании и общини, участват на информационен щанд..
В рамките на операцията Thunder, координирана от Интерпол и Световната митническа организация, агенция "Митници" е задържала 100 леопардови гекона и 243 тарантули. Операцията е проведена през периода 11.11.2024 г. – 06.12.2024 г. с участието на..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..