Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На граничния пункт в Лесово конфискуваха нелегално оръжие и боеприпаси

Снимка: customs.bg

Митнически служители на граничния контролно-пропускателен пункт (ГКПП) "Лесово" откриха пистолет без надписи и без сериен номер и 106 бойни патрона, съобщи пресцентърът на Агенция "Митници". Незаконното оръжие е пренасяно в дамска чанта на българка, пристигаща от Турция, пътувала в лек автомобил, шофиран от мъж. 

Шофьорът заявил, че оръжието и боеприпасите (шест патрона в пълнителя и още две кутии с по 50 патрона всяка) са негови. В автомобила са открити и 102 кутии цигари, пренасяни контрабандно. 

Оръжието и боеприпасите са иззети. По случая е образувано досъдебно производство.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Протестно шествие срещу насилието над деца

В навечерието на Деня на детето - 1 юни, Национална мрежа за децата излезе на протестно шествие с начална точка - Съдебната палата в София срещу насилието над деца. Шествието под надслов "Да защитим децата си. Да се обединим!" е в отговор на тревожната..

публикувано на 31.05.25 в 12:14
Министър-председателят Росен Желязков

Премиерът Росен Желязков ще участва в срещата "Украйна - Югоизточна Европа"

Украинският президент Володимир Зеленски съобщи в социалната мрежа "Х", че е разговарял по телефона с българския премиер Росен Желязков, който е потвърдил участието си в срещата на върха "Украйна - Югоизточна Европа", предаде програма "Хоризонт" на..

публикувано на 31.05.25 в 09:48

Карлово посреща хиляди гости за "Празника на розата"

По многогодишна традиция в последната събота на месец май град Карлово е домакин на Празник на розата, посветен на красотата и цветята, пролетта и благоуханието на карловската роза. Обичаят е с корени от началото на миналия век, а..

публикувано на 31.05.25 в 09:05