Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Заличиха и Тютюневия склад в Пловдив

| обновено на 02.09.22 в 11:02
Снимка: БНР - Пловдив

Багери събориха през тази нощ емблематичния за Пловдив Тютюнев склад до Сточната гара на града. Операцията беше извършена тайно и набързо заради очакването унищожаването на сградата да бъде забранено след промяната на статута й в паметник на културата. 

Служебният министър Велислав Минеков беше категоричен, че ще принуди инвеститорите да възстановят Тютюневия склад в предишния му вид. При среднощното си посещение в Пловдив той съобщи, че от днес целият Тютюнев град ще придобие статут на недвижима културна ценност. “Унищожава се най-красивият град на България. Няма да го разреша”, заяви Велислав Минеков.

"Законът при събарянето на Тютюневия склад е спазен, а Националният институт за недвижимо културно наследство и Министерството на културата трябва да намерят нормативната уредба, с която да охарактеризират сградите в Тютюневия град", коментира, от своя страна, кметът на район Централен Георги Стаменов.

Междувременно Окръжната прокуратура в Пловдив се самосезира и разпореди проверка за събарянето на Тютюневия склад. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Еврото е гаранция за стабилност, заяви министърът на икономиката

Положителният конвергентен доклад ще се отрази благоприятно на жизнения стандарт на хората и покупателната им способност, както и на бизнес средата в държавата. Това заяви министърът на икономиката Петър Дилов пред БНТ. Той припомни, че процесът е..

публикувано на 07.06.25 в 10:50
Последната българска подводница

България няма пари за подводници и ще се ориентира към морски дронове

Пари за нови подводници няма, каза министърът на отбраната Атанас Запрянов. Затова и в проектите за инвестиции в отбраната до 2032 г. няма планове за купуването - било то втора ръка или на малки подводници, допълва и началникът на отбраната адм. Емил..

публикувано на 07.06.25 в 09:52
На официална церемония в Казанлък тържествено беше коронясана 57-ата Царица Роза на града Мария Шамбурова.

Коронясаха Царица Роза в Казанлък

На официална церемония в Казанлък тържествено беше коронясана 57-ата Царица Роза на града Мария Шамбурова. Спектакълът по коронацията на Царица Роза постави началото на кулминационните дни от Празника на розата в Казанлък. Той ще продължи до 8..

публикувано на 07.06.25 в 09:33