През последното денонощие са установени 178 случаи на коронавирус от направените 1226 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 15% от пробите са дали положителен резултат. 71% от новозаразените не са ваксинирани. Най-много нови случаи има в София – 40, във Варна – 25, и в Бургас – 14.
В болница се намират 785 пациенти – от тях44 в интензивни отделения. 87% от новопостъпилите 15 не са ваксинирани. Двама души са починали – единият от тях не е бил ваксиниран, докато оздравелите са 135.
Активните случаи наброяват 12 000. Вчера са поставени 35 дози ваксини срещу коронавирус. Със завършена имунизация са 2 069 611 души. 64 904 имат и бустерна доза.
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в залите на Международния панаир в Пловдив, съобщава БТА. Тазгодишното 33-то издание на форума..
На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес продължава да се пише. В "България днес" специален гост е журналистът Тодор Токин, който в продължение на..
Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Снежната..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..
На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес..