Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Близо 51 хил. са подадените заявления за гласуване на българи в чужбина

Снимка: БГНЕС

Над 50 800 българи в чужбина са подали заявления за гласуване на предсрочните парламентарни избори на 2 октомври, съобщиха от ЦИК. Най-много – 26 хиляди, са желаещите да упражнят правото си на вот в Турция, следвани от сънародниците ни във Великобритания – 4900, в Германия – 4400, и в Съединените щати – 2300. 

Очаква се избирателните секции зад граница да бъдат колкото на миналите избори, каза за БНР говорителят на комисията Цветозар Томов. През ноември м.г. пунктовете за гласуване бяха 750 в 68 държави. “Машини ще има навсякъде, където на предишни избори са гласували 300 или повече избиратели. Вероятно това ще бъдат малко по-малко от 300 секции”, заяви Цветозар Томов.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Проф. Матиас Десмет

Проф. Матиас Десмет представя своята “Психология на тоталитаризма”

"Психология на тоталитаризма" – така е озаглавил книгата си проф. Матиас Десмет, преподавател по психоаналитична психотерапия в катедрата по психоанализа и клинично консултиране на университета в Гент, която ще представи на 3 юни в София. Според..

публикувано на 02.06.25 в 22:00

България днес - 2 юни 2025 г.

В "България днес" на 2 юни слушайте : 01:30 -   Актуална информация от страната и българските общности зад граница  07:50  - Прогноза за времето 14:00  -  Отбелязваме 149 години от гибелта на Христо Ботев с разказ за личния му бележник –..

публикувано на 02.06.25 в 19:00
Пролетни цветя

Във вторник – слънчево и топло, с изолирани валежи в планините

Във вторник , 3 юни, минималните температури ще са от 12 до 17°, в София – 12°. През деня над по-голямата част от страната ще се развива купесто-дъждовна облачност, но ще остане предимно слънчево. Около и след обяд, на изолирани места главно над..

публикувано на 02.06.25 в 18:36