Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Елизабет Втора беше съчетание от достойнство, строгост и голяма сърдечност

Снимка: Ройтерс

Смъртта на 96-годишната кралица Елизабет Втора разтърси британците и предизвика вълна от съпричастие в целия свят. “Кралица Елизабет Втора се интересуваше от България, имаше добри познания за отношенията между нашите две страни”, коментира за бТВ българският посланик във Великобритания Марин Райков. Той си спомни за срещата си с Елизабет Втора преди три години: “Впечатленията са ми от това съчетание на достойнство, строгост и голяма сърдечност.” Марин Райков добави, че нейното наследство ще бъде оценявано в бъдеще.

Кралица Елизабет Втора прояви жив интерес към историята и културата на нашата страна. Между България и Великобритания има стратегическо партньорство, има отличен политически диалог, има активно сътрудничество в редица области”, заяви президентът Румен Радев след аудиенцията си в Бъкингамския дворец преди 4 г.




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Агенцията за българите в чужбина отваря Библиотечно-информационен център

Изпълнителната агенция за българите в чужбина отваря врати за любопитните към книжното ѝ богатство. От там уточняват, че книжният фонд на институцията се отличава с интересни издания и архивни колекции, като тази на списание "ЕК" с налични..

публикувано на 15.04.25 в 06:45

Облачно време с температури до 15 градуса във вторник

Във вторник, 15 април, над страната ще преобладава облачно време и на места в Западна България ще превалява. Ще духа слаб изток-югоизточен вятър, в Източна България – умерен. Минималните температури ще бъдат между 5° и 10°, в София – около 7°, а..

публикувано на 14.04.25 в 18:15

Tараклийският университет вече официално е поделение на Русенския

Тараклийският държавен университет "Григорий Цамблак" в молдовския град Тараклия официално стана поделение на Русенския университет "Ангел Кънчев", съобщиха от българския ВУЗ. Така се финализира дългогодишен процес за осигуряване на българско..

публикувано на 14.04.25 в 15:53