На осмия ден от наводненията в карловските села Богдан, Каравелово и Слатина пострадалите хора очакват голям брой доброволци, които да застанат редом с тях в разчисването на тоновете кал и дървета, донесени от водната стихия. По-мащабна помощ те получиха на празника на Съединението и се надяват това да се повтори в днешния почивен ден.
Основен проблем остава липсата на водоснабдяване, затова и се изграждат временни водопроводи.
От снощи служители на жандармерията патрулират заедно с полицаите с основната задача да пазят от набези пострадалите домове. Униформени застават и в началото на селата, за да насочват доброволците къде да паркират автомобилите си, така че да не пречат на тежката техника, която помага при разчистването.
Част от действащите мобилни мрежи в България ще бъдат изключени през 2025 година. Председателят на Комисията за регулиране на съобщенията Иван Димитров обясни, че предстои да бъде пренареден честотният ресурс и да се създаде възможност за по-добро..
Отлагането на искането на конвергентен доклад за влизането на България в еврозоната не е фатално. По-важно е да се постигне стабилност в управлението, финансите и икономиката. Това заяви в село Делчево вицепрезидентът Илияна Йотова, която участва в..
През нощта в равнините и котловините ще се задържи мъгливо или с ниска облачност. Сутрешните температури в повечето райони ще бъдат между 0° и 5°, в София – около 1°. В понеделник вятърът ще се ориентира от северозапад, в Източна България от..
На 6 февруари се дава официален старт на работата на тунелопробивната машина "Витоша" за разширяване на Линия 3 на столичното метро към квартал..
В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация"..
В брой 37 на предаването слушайте: Програми за студентски обмен свързват Великотърновския университет с българските неделните училища зад..