Партиите и кандидатите за народни представители да градят предизборната си кампания на съревнование на програми и работещи решения за изход от кризите, а не на лични нападки, посъветва политиците президентът Румен Радев. Според него по този начин ще се увеличи избирателната активност и ще се постигне висока легитимност на вота.
Държавният глава открои и необходимостта партиите да не горят мостовете помежду си, защото след броени седмици ще трябва да работят за управленско мнозинство и да съставят правителство.
Румен Радев се срещна с представители на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Службата за демократични институции и права на човека към организацията откри на 31 август мисия за наблюдение на предсрочния парламентарен вот на 2 октомври.
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи над Северна България през деня северозападният вятър ще се усили и ще бъде умерен до силен. Преди..
Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще обслужват влакове по направлението София-Бургас, а един – по линията София-Русе. Новите машини са..
Българското национално радио (БНР) може да разшири излъчването си в Молдова и особено в Тараклийския район, в който е концентрирана българската етническа общност в страната. За това са разговаряли посланикът на Република Молдова в София Емил Жакота..
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше..
На 15 октомври в Регионална библиотека "Дора Габе" на град Добрич ще бъде открита Юбилейна филателна изложба "Добрич Филекс 2025". Експозицията ще може..
От 13 октомври до 28 ноември Българският червен кръст ще раздава продукти, закупени от Агенцията за социално подпомагане, на уязвими граждани,..