Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за 17.09.2022 г.

Над страната ще премине студен атмосферен фронт

Снимка: БГНЕС

В събота над много райони ще е облачно с валежи. В Северозападна България дъждовете ще са интензивни. За много региони в Западна и в Южна България има жълт код за силни ветрове. Максималните температури ще са 25-30°, в Югоизточна България до 35°, в София около 27°.

Над Черноморието на север ще е облачно с валежи. На юг ще е слънчево. Максималните температури ще са 27-32°. Морската вода е 22-24°. Вълнението на морето ще е 2 бала.

В планините ще духа силен до бурен вятър по високите места. Над западните масиви ще вали. Максималната температура на височина 1200 м ще е 21°, на 2000 м до 14°.  

В неделя валежите ще отслабват, а в Западна България рязко ще захладнее.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Всеки пети вид пеперуда в България е застрашен от изчезване

Цветни, ефирни, почти незабележими, пеперудите са навсякъде около нас – и денем, и нощем, и в града, и в селото.  В последните години обаче техният полет все повече започва да липсва в страните от Европа, в това число и в България, алармират..

публикувано на 06.07.25 в 08:45

Ансамбъл "Орфей" от Кърджали представя България на фолклорен фестивал в Косово

Представителният танцов ансамбъл "Орфей" при Дома на културата в Кърджали ще представи родопския град и България на Международния в столицата на Косово Прищина, предаде БТА. "Целим се високо и смятаме, че с програмата, която сме..

публикувано на 05.07.25 в 10:50
Веско Ешкенази и Стоян Караиванов

Плевенската филхармония с "Танго Classic" в различни градове на България

"Танго Classic" - така се нарича най-новият завладяващ проект на Плевенската филхармония с виртуозните инструменталисти Веско Ешкенази (цигулка) и Стоян Караиванов (бандонеон). Заедно с музикантите от Плевенската филхармония те повеждат..

публикувано на 05.07.25 в 09:00