Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Украинският президент не изклочва Киев да си върне Крим чрез преговори

Президентът на Украйна Володомир Зеленски в град Изюм
Снимка: president.gov.ua

Украинските власти продължават ексхумацията на тела от масовите гробове, открити в освободения от руската окупация град Изюм. Украинският президент Володимир Зеленски обвини окупаторите, че масово са прибягвали до мъчения. Чешкото председателство на ЕС призова за създаване на нов международен трибунал, който да разследва случилото се в Украйна.
В интервю за REUTERS Зеленски казва, че Киев може да се върне Крим по дипломатически път. Според украинския лидер няма друг изход от войната освен връщането на Крим, но не е разкрил подробности, кой и кога ще води преговорите.   
Институтът за изследване на войната - ISW съобщава, че руската армия продължава да води безсмислени и несъществени настъпателни действия в Донецка област, вместо да съсредоточи ограничените си резерви за отбрана. От работещият в САЩ изследователски тръст подчертават, че руската групировка в района на Лиман е застрашена от пълно обкръжение, защото украинците разширяват своя плацдарм на изток от р. Оскол, по посока на р. Северски Донецк и гр. Лисичанск

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Национален био фест 2025 започва във Велико Търново

Старата българска столица Велико Търново е домакин на първия по рода си Национален био фест 2025 от 26 до 28 септември. Мащабното изложение на сертифицирани български биопроизводители ще се проведе в парк "Марно поле". Инициативата е ключова част..

публикувано на 26.09.25 в 06:00

България днес - 25 септември 2025 г.

В "България днес" на 25 септември слушайте: 01:46 - Актуално от България и сънародниците по света 12:35 - След пожари и суша през лятото, ще донесе ли зимата и наводнения – каква е превенцията? 21:07 - Православен църковен календар –..

публикувано на 25.09.25 в 19:00

Захлаждането в края на седмицата ще бъде осезаемо

През следващото  денонощие облачността ще бъде предимно значителна и на места в Западна България и крайните югоизточни райони ще има валежи от дъжд. През нощта ще духа слаб и умерен вятър. В петък в Източна България ще духа силен вятър от..

публикувано на 25.09.25 в 18:30