В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°. В някои котловинни полета има опасност от слани. По-топло ще е утрото по Черноморието 10-12°, в София ще е 3°. През деня ще има променлива облачност с възможни слаби превалявания. Температурите ще достигнат до 14-19°, в София около 14°.
Над Черноморието на юг ще е облачно с превалявания до обяд. На север ще е слънчево. Температурите ще са до 18-20°. Морската вода е 15° на север до 22° на юг. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
Над планините ще е облачно със слаби превалявания, над 1800 метра и от сняг. Максималната температура на височина 1200 м ще е 9°, на 2000 м около 1°.
В петък времето ще е без съществена промяна. В събота и неделя ще е слънчево.
Под мотото "Отговорност, единство и сигурност" на 5 и 6 ноември 2025 г. в хотел "Хаят Риджънси София" се проведе германо-български семинар за журналисти и общественици. Организатори бяха Европейската академия в Берлин в сътрудничество с Федералното..
Научноизследователският кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) отплава от Варна след тържествена церемония по изпращане на Морската гара. В своето четвърто плаване до Антарктида се очаква корабът да достигне до българската антарктическа база на..
Еврокомисията похвали напредъка на Черна гора към ЕС Северна Македония се нуждае от решителни действия и реформи, за да започне преговори с ЕС, пише в годишния доклад на Еврокомисията за напредъка на страните към пълноправно членство,..
Министърът на околната среда и водите Манол Генов обяви за защитени две вековни дървета, всяко от които е на приблизителна възраст 200 години, съобщиха..
Седемгодишната Магдалена Стоянова от плевенската арт школа "Колорит" получи златен медал и отличие от Международния конкурс за детска рисунка "Здраве..