Българският национален отбор по футбол победи Северна Македония с 1:0 като гост в нервен мач, изпълнен с груби и грозни сцени, предизвикани от домакините. След червен картон в 14-та минута македонците играха с човек по-малко.
Единственото попадение отбеляза Кирил Десподов в 50-та минута. Любопитното е, че голмайсторът е от Кресна в Пиринска Македония. Срещата на стадиона в Скопие се игра при скандално поведение на запалянковците. Те заглушиха с освирквания българския национален химн и след това скандираха срещу българските играчи.
С победата българите се класираха на второ място в четвърта група „С“ от Лигата на нациите.
"Най-голямата мотивация за нас дойде от това, че публиката освирква химна ни преди мача. Това ни даде допълнителни сили да се борим през целия мач и да постигнем този успех", коментира след двубоя защитникът на италианския Монца Валентин Антов.
Бургас като достъпна и атрактивна дестинация за туристи от Турция – това е следващата стъпка за привличане на гости от южната ни съседка в морския град и региона, съобщиха от общинската администрация. България е единствената чуждестранна дестинация,..
Народни носии и обичаи от цялата страна ще представят в курортното село Рибарица - местност Костина, в община Тетевен. Събитието се провежда на 19 и 20 юли в рамките на Празника на народния обичай и автентичната носия, организиран за 17-и..
За 11-и пореден път днес в подножието на връх Бузлуджа ще бъде пресъздадена последната битка на легендарния български войвода Хаджи Димитър и неговата чета с османските войски през 1868 г. Това съобщи пред БНР "Стара Загора" Николай..
Рекорден брой плажове на българското Черноморие са отличени с престижната международна награда "Син флаг", удостоверяваща чистите морски води и..
На 18 юли с различни прояви на почит към единствения всепризнат българин в цялата страна се честват 188 години от рождението на Васил Левски...
През нощта срещу петък, 18 юли, над Централна и Източна България ще се развива мощна купеста и купесто-дъждовна и ще има интензивни краткотрайни..