Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Външно министерство призова да не се пътува до Русия

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Министерството на външните работи призова за въздържане от пътуване до Руската федерация заради усложняващата се обстановка. Препоръчва се на българските граждани в Русия да обмислят възможността срочно да напуснат страната, като използват наличните към момента транспортни средства.  

Препоръчва се на оставащите в Русия българи да проявяват повишена бдителност, да избягват места със струпване на хора, като отчитат развитието на ситуацията с цялото необходимо внимание. 

При нужда от съдействие българските граждани могат да се обръщат към посолството в Москва и Генералното консулство в Санкт Петербург, както и към "Ситуационния център" в министерството на имейл: crisis@mfa.bg или телефони : +359 2 948 24 04, +359 2 971 38 56.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Слънчева неделя с температури на места до 21°

През нощта ще бъде предимно ясно и почти тихо. Минималните температури, в повечето места ще бъдат между минус 3° и 2° , в София – около 1°. В неделя ще бъде слънчево с разкъсана висока облачност, главно над северните райони. Ще духа слаб до умерен..

публикувано на 08.03.25 в 17:55

Шествие "Феминизъм, а не милитаризъм" се провежда в София

Протест под мотото "Феминизъм, а не милитаризъм" започна този следобед пред Съдебната палата в София. "На 8 март не празнуваме. На 8 март изискваме справедливост, равноправие и свобода! На 8 март сме заедно – срещу патриархалното насилие, срещу..

публикувано на 08.03.25 в 17:16

"Тренд": Мнозинството от българите отбелязва 8 март

Мнозинството от българите (63%) отбелязва и/или празнува Международния ден на жената 8 март. Празникът се зачита в по-голяма степен от жените – близо 8 от 10 от тях дават положителен отговор. Близо две трети от жените (65%) твърдят, че се чувстват..

публикувано на 08.03.25 в 10:26