Във вторник минималните температури ще са от 7 до 12°, в София – около 7°. През деня облачността ще е променлива, като само на отделни места ще превали слабо. Максималните температури ще са между 15 и 20°, в София – около 15°.
Над Черноморието ще има променлива облачност. След обяд на места ще превали слаб дъжд. Максималните температури ще са 18-20°. Морската вода е от 15-19°. Вълнението на морето ще е 2 бала.
Над планините облачността ще е значителна с превалявания, над 1800 метра ще прехвърча сняг. Максималната температура на височина 1200 м. ще е около 10°, на 2000 м. до 1°.
По повод празника на авиацията и българските ВВС днес, 16 октомври, от 09,00 ч. на Паметника на летеца на алеята на летците до Народното събрание в столицата ще бъдат поднесени цветя и венци, съобщават от Министерството на отбраната. Тържественото..
В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна облачност. Слаб дъжд ще превалява на места в югоизточните и планинските части от страната. Сутринта..
Трима офицери от Военновъздушните сили бяха наградени с почетния знак на президента, съобщава БТА. Държавният глава Румен Радев връчи отличието на генерал-майор от резерва Иван Парапунов, подполковник Стефан Стефанов и майор Димитър Григоров за..
София е домакин на финалите на ER Champ 2025 – най-голямото международно състезание за ескейп стаи в света. В събитието, на 19 и 20 октомври, участват..
Когато приносът в областта на науката се превърне в база за следващи задълбочени проучвания, границите между държавите и континентите като че ли се..