Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нарастват пандемичните показатели, 4-ма души с Covid са починали

Снимка: БГНЕС

685 са новозаразените с Covid в страната за последните 24 часа. Случаите намаляват с 36 спрямо ден по-рано. 59,1% от новоинфектираните не са ваксинирани. Положителни са 12,7% от направените 5383 теста, при 12,9% на показателя в четвъртък, сочи порталът coronavirus.bg.     

Регистрираните активно болни нарастват с 326 до 10 141. В болници са приети 97 инфектирани. 67 от тях или 69% не са ваксинирани. Хоспитализираните нарастват с 11 до 636. На интензивно лечение са 49 заразени.  

За последното денонощие отново са починали 4-ма човека с установен Covid. Трима от починалите не са били имунизирани. Излекуваните са 355. В четвъртък са поставени 1971 ваксини.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Световни търговски центрове със седалища в Европа се срещат в София

Европейска регионална среща на Световните търговски центрове 2025 WTCA Europe Regional Conference започва днес в София и ще продължи до 17 юни 2025г. На събитието с домакин БТПП ще се срещнат лидери в индустрията, иноватори и визионери от цяла Европа. Ще..

публикувано на 15.06.25 в 07:15

Предимно слънчева и топла неделя, температурата на морската вода е 22°

През нощта над по-голямата част от страната времето ще бъде ясно и тихо. Временни увеличения на облачността ще има над централните и източните райони. В неделя ще бъде предимно слънчево, след обяд с развитие на купеста облачност, но вероятността за..

публикувано на 14.06.25 в 17:50

София Прайд 2025 се провежда в столицата

Хиляди се включиха в "София Прайд 2025“, който започна този следобед от площад "Княз Александър I" в столицата. Кампанията, организирана за 18-та поредна година, цели да популяризира идеята за равноправие и интеграция в обществото на ЛГБТИ+ хората,..

публикувано на 14.06.25 в 17:15