Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Таксиметровите шофьори планират масов протест

Протест на таксиметрови шофьори в София, 18 май 2022 г.
Снимка: БГНЕС

Таксиметровите водачи обмислят протест, след като техен колега беше убит в столичен квартал при свада с криминално проявен. 
След инцидента таксиметрови шофьори протестираха пред Трето районно управление на полицията, а след това до сутринта блокираха и движението на ключовия Орлов мост в София. 
Председателят на Националния таксиметров синдикат Красимир Цветков каза пред БНР, че ще следят внимателно, какво ще предприеме прокуратурата след убийството и ще обмислят, как ще действат. От синдиката настояват да се промени законовата уредба и да се осигурят на техните водачи паник бутони, видеорегистратори и пряка връзка с телефон 112. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

По съседски: Събития с балкански адрес

Сърби по цял свят отбелязват 1 година от трагедията в Нови Сад На 1 ноември сърби зад граница ще се присъединят към призива на студентите в Сърбия за отбелязване на годишнината от срутването на козирката на жп гарата в Нови Сад, отнело..

публикувано на 31.10.25 в 10:30

Природонаучният музей-Бургас отправя послание с изложба за опазването на Черно море

"Черно море – уникално и непознато" е името на изложбата, която Регионалният исторически музей-Бургас ще представи на днешния Международен ден на Черно море. С нея се цели да бъде насочено общественото внимание към богатството и уязвимостта на..

публикувано на 31.10.25 в 07:35

БАН почита народните будители с тържествена церемония и изложба

Българската академия на науките ще отбележи днес Деня на народните будители с тържествена церемония и изложба, съобщи БТА. Събитието ще бъде открито от председателя на академията чл.-кор. Евелина Славчева, а акад. Иван Гранитски ще произнесе слово на тема..

публикувано на 31.10.25 в 06:30