Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Няма пряка заплаха за въвличането на България във военен конфликт

Снимка: ЕПА/БГНЕС

"15 страни подписахме писмо за намерение за създаване на т.нар. щит на европейското небе - система за противовъздушна отбрана. Аз подписах писмото за намерение, надявам се следващото редовно правителство да продължи тази инициатива". Това заяви министърът на отбраната Димитър Стоянов в Брюксел след срещата на министрите на отбраната от НАТО.

Министърът посочи, че България също може да участва в производството - със софтуер или механика. По думите му, пряка заплаха за въвличането на България във военни конфликти няма. На срещата с министрите не е коментирана темата за замесването на България във взривяването на Кримския мост.

България е потвърдила участието си в мисиите в Косово и Ирак, както и в АЛТЕА в Босна и Херцеговина.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Протест за запазване на българския лев блокира движението около парламента

Привърженици на парламентарно представената партия “Възраждане” се събраха пред сградата на Народното събрание, обявявайки се за запазване на българския лев и за провеждане на референдум за еврото, съобщава БТА. С викове “Убийци” и “Оставка” те..

публикувано на 04.06.25 в 10:30

България днес - 3 юни 2025 г.

В "България днес" на 3 юни слушайте: 01:57 - Актуална информация от България и света 10:16 - Прогноза за времето у нас и по света 15:12 -   За театъра, като спътник на младите българи в реалността – разказваме ни за ученическото студио за театър..

публикувано на 03.06.25 в 19:00

В средата на седмицата – топло време с температури до 35 градуса

В сряда , 4 юни, ще бъде предимно слънчево. Следобед ще се развива купеста облачност и на отделни места, главно в планинските райони, ще превали. В низините ще бъде горещо с максимални температури между 30° и 35°, за София – около 30°.  В..

публикувано на 03.06.25 в 18:15