Върховният представител на ЕС за външната политика и сигурността Жозеп Борел отправи безпрецедентна заплаха срещу Русия в случай, че тя употреби ядрено оръжие срещу Украйна, предаде AFP.
"Ядрено нападение срещу Украйна би предизвикало ответен удар - не ядрен, но толкова мощен, че руската армия ще бъде унищожена", каза Борел при откриването на дипломатическа академия в Брюксел. Еврокомисарят подчерта, че руският президент Владимир Путин не може да си позволява да блъфира и че трябва да е ясно, че ЕС и НАТО също не блъфират. Същевременно генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг заяви, че евентуално използване на ядрено оръжие от Русия в Украйна ще има сериозни последствия.
Кремъл е разрешил да започне евакуация на цивилното население в Херсонска област. Цивилните, желаещи да отидат в други региони на страната, ще могат да го направят, обяви вицепремиерът Марат Хуснулин. Формално това става по молба на назначения от окупаторите губернатор на областта Владимир Салдо, съобщи първи канал на руската държавна телевизия.
Според украинските военни експерти, евакуацията потвърждава разузнавателните данни, че в района на Херсон отбраняващите се руски части се готвят за тежки градски боеве, предава агенция УНИАН.
През последната нощ продължиха руските ракетни удари срещу цивилни и военни обекти в Украйна. Властите в Киев предупредиха цивилните да са готови за нови въздушни нападения и своевременно при подаден сигнал за въздушна тревога да се евакуират в укритията.
Украински обстрел удари жилища в южния руски град Белгород и взриви склад за боеприпаси в граничния регион, съобщават руските медии. Руските блогъри отправиха критики срещу командващият на 58-а армия в Южната военна област. Ген. Михаил Зусик е хвърлил новомобилизирания от Подмосковието 15 полк от 27-а мотострелкова бригада без никаква подготовка на фронта при гр. Сватово. Още при първите боеве половината военни от полка са ранени и вече се лекуват в болници в Белгород, твърдят блогърите, като се позовават на роднините на мобилизираните.

Над 3 хил. антики за над 100 млн. евро са иззети при международна акция. Операцията е координирана от София, съобщи гръцката полиция. Една от най-големите мрежи за контрабанда на антики е разбита с подкрепата на Европол и Евроджъст. Арестувани са 35 души...
Косово отива на предсрочни избори след 9-месечни опити да се състави кабинет Косовският президент Вьоса Османи разпусна парламента, съобщи вестник Koha Ditore. До това се стигна след като проектокабинетът, предложен от Глаук Конюфца, не..
Всяка година в третия четвъртък на месец ноември се посреща първото младо френско вино Божоле. От две десетилетия традицията се спазва и в България. Основна заслуга за провеждането на празника в Националния дворец на културата е на Френско-българската..
Седемнадесетият пореден празник на младото вино в Пловдив беше открит официално на 21 ноември . Виненият маратон, който ще продължи през целия уикенд..
Охранителни камери заснеха мечка в жилищен квартал на град Карлово преди дни. Хищникът е сляз ъл до къщите в северната част на града и се е..
Дни на турската култура ще се проведат на 22 и 23 ноември в Културен център "Двореца" в Балчик. Събитието под мотото "Посоки Турция" се осъществява с..