През нощта облачността и над Източна България ще намалее и над страната ще бъде предимно ясно. В повечето райони вятърът временно ще стихне, само в Източна България ще се задържи слаб от североизток. Минималните температури ще бъдат между 3° и 8°, по Черноморието до 10°-14°; в София - около 4°.
Утре, 16 октомври, над страната ще бъде предимно слънчево. Преди обяд на места в котловините и около водните басейни ще има краткотрайна мъгла. Ще духа слаб, в източните райони до умерен североизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 16° и 21°, в София - около 18°.
Над планините ще бъде предимно слънчево. Ще духа до умерен север-североизточен вятър. Максимална температура на височина 1200 метра около 12°, на 2000 метра - около 5°.
От 13 октомври до 28 ноември Българският червен кръст ще раздава продукти, закупени от Агенцията за социално подпомагане, на уязвими граждани, съобщиха от пресцентъра на организацията. Инициативата е по програма “Храни и основно материално..
На 15 октомври в Регионална библиотека "Дора Габе" на град Добрич ще бъде открита Юбилейна филателна изложба "Добрич Филекс 2025". Експозицията ще може да бъде разгледана в рамките на два дни, до 17 октомври, и е посветена на 85-ата годишнина от..
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше ключова фигура при издирването на бившия мениджър на Wirecard Ян Марсалек в Москва, както и при..
На 15 октомври в Регионална библиотека "Дора Габе" на град Добрич ще бъде открита Юбилейна филателна изложба "Добрич Филекс 2025". Експозицията ще може..
От 13 октомври до 28 ноември Българският червен кръст ще раздава продукти, закупени от Агенцията за социално подпомагане, на уязвими граждани,..