Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Единайсет починали от коронавирус

Снимка: БГНЕС

През последното денонощие са установени 1147 случаи на коронавирус от направените 7729 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 15% от пробите са дали положителен резултат. 61% от новозаразените не са ваксинирани. 

Най-много нови случаи има в София – 391, в Пловдив – 102, и в Стара Загора – 55. В болница се намират 679 пациенти – от тях 54-имав интензивни отделения. 71% от новопостъпилите 143-има не са ваксинирани. 

Единайсет души са починали – 64% от тях не са били имунизирани, докато оздравелите са 1946. Активните случаи наброяват 10 408. Вчера са поставени 884 дози ваксини срещу коронавирус. Със завършена имунизация са 2 072 699 души. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Илияна Йотова и Стефан Делайе

София посрещна "Младото Божоле"

Всяка година в третия четвъртък на месец ноември се посреща първото младо френско вино Божоле. От две десетилетия традицията се спазва и в България. Основна заслуга за провеждането на празника в Националния дворец на културата е на Френско-българската..

публикувано на 21.11.25 в 09:38

България вече е част от европейския "Път на виното"

Министерството на туризма получи официален сертификат за членство в престижния европейски културен маршрут "Пътят на виното" (Iter Vitis). Той бе връчен на министъра на туризма Мирослав Боршош като признание за включването на България в мрежата от..

публикувано на 20.11.25 в 23:14

На север ще духа поривист вятър, в планините – валежи

В петък, 21 ноември, над централните и източните райони ще има по-съществени разкъсвания и временни намаления на облачността. В Източна България и на север от планините ще духа умерен и силен, поривист югозападен вятър, докато в равнините и котловините..

публикувано на 20.11.25 в 18:35