Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сайтът на БНР беше подложен на хакерска атака

Снимка: freepik.com

Сайтът на Българското национално радио - bnr.bg, беше подложен днес по обед на хакерска атака. Източникът все още не е установен. Регистрирани са били над 2 500 000 заявки за достъп в секунда, блокирали достъпа до платформата на общественото радио. Това напомня на атаката от неделя, когато сайтове на държавни институции бяха блокирани за минути от руската хакерска група "Килнет". 
Благодарение на усилията на специалистите на БНР и на доставчика ЕВОЛИНК достъпът до сайта беше бързо възстановен. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Социалната пенсия за старост става 333,48 лв. от 1 юли

Социалната пенсия за старост ще се увеличи от 307,07 лв. на 333,48 лв. от 1 юли, реши правителството. Промяната ще доведе до ръст на пенсиите, които не са свързани с трудова дейност, тъй като по закон техният размер се определя в зависимост от социалната..

публикувано на 24.06.25 в 14:01

МОСВ: Язовирите са критично ниско запълнени, но не са причината за безводието

Лято, високи температури, отпускарско настроение. Но за съжаление с лятото идват не само позитивни емоции, а реални и много сериозни проблеми. Така например през миналата 2024 г. над 400 населени места в цяла България, сред които няколко окръжни..

публикувано на 24.06.25 в 12:35

България изказа съпричастност към жертвите на кървавия атентат в Дамаск

Вестта за кървавия атентат в православната църква "Св. пророк Илия" в предградията на Дамаск, извършен на 22 юни 2025 г., разтърси православната общност в България и предизвика остри реакции срещу насилието към мирни религиозни общности в Сирия. По този..

публикувано на 24.06.25 в 10:40