Един златен и два сребърни медала е равносметката за България от европейското първенство по бокс в черногорския град Будва. Севда Асенова спечели титлата в категория до 48 кг, налагайки се над италианката Роберта Бонати. Българката показа невероятно ниво и прибави трети златен европейски медал в колекцията си от отличия.
Венелина Поптолева и Светлана Каменова обаче нямаха същия късмет и останаха на второ място. На финала в категорията до 52 кг Поптолева загуби от украинката Тетяна Коб, а при 57 килограмовите Каменова не успя да се наложи над Ирма Теста от Италия.
На днешното заседание на Министерския съвет са одобрени средства в подкрепа на пострадалите от наводненията, съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. "По 3000 лв. ще се дават като допълнителна подкрепа за..
Българската интелигенция, която в голямата си част е демократично настроена, трябва да бъде популярна сред украинските българи. Същевременно цялата украинска култура и украинска интелигенция трябва да могат да достигнат до нас. Такова мнение..
Отиващата към края си 2025 година не остана изключение от черната статистика по отношение на природните бедствия на територията на България. Суша, пожари, а след това последваха и наводненията. И макар след всяко подобно бедствие да се говори за мерки,..
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на..
Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от..
В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°. През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често..