Трябва да ограничим разходите, да стабилизираме приходната част на бюджета, защото в един момент може да останем без ликвидност – това препоръча служебният финансов министър Росица Велкова пред БНР. Тя каза още, че са изработени три варианта на бюджет, но този, който предстои да бъде съгласуван с министерствата, работодателите и синдикатите, предвижда дефицит от 6,6%. “Дефицитът се формира при запазване на абсолютно всички действащи нормативни актове и политики без промяна в приходната и разходната част”, поясни министърът. Росица Велкова предвижда да завършим годината с 5,4% дефицит на начислена основа и 3,4% дефицит на касова основа.
Самолетът F-16 има малък технически проблем, въпрос на дни е да бъде отстранен, заяви началникът на отбраната адм. Емил Ефтимов пред БНТ. Това не е тема, която трябва да се обсъжда толкова широко. Темата е, че започна модернизацията на българската армия,..
В Деня на храбростта и празника на Българската армия 6-ти май, Администрацията на президента отваря врати за всички желаещи да се запознаят с дейността на институцията. По повод празника в 12.00 часа пред сградата на президентството ще започне..
"В навечерието на Деня на храбростта и празник на Българската армия 6 май се обръщам към Вас с чувство на признателност и благодарност. Вие изпълнявате войнския си дълг с решимост и допринасяте за утвърждаване авторитета на Българската армия и страната..
Ден на Европа или Ден на победата? 8-ми или 9-ти май? Не че постоянно не се сблъскваме с обществено разделящи ни теми, а настоящата дата 9 май –..
Международният конкурс за комуникация на науката FameLab има за цел да открие, обучи и даде платформа на най-изявените нови учени в света. Конкурсът е..
В брой 50 на предаването ви предлагаме: Разговор за новия документален филм „По следите на българите американци преди и сега", обединил творци от..