Трябва да ограничим разходите, да стабилизираме приходната част на бюджета, защото в един момент може да останем без ликвидност – това препоръча служебният финансов министър Росица Велкова пред БНР. Тя каза още, че са изработени три варианта на бюджет, но този, който предстои да бъде съгласуван с министерствата, работодателите и синдикатите, предвижда дефицит от 6,6%. “Дефицитът се формира при запазване на абсолютно всички действащи нормативни актове и политики без промяна в приходната и разходната част”, поясни министърът. Росица Велкова предвижда да завършим годината с 5,4% дефицит на начислена основа и 3,4% дефицит на касова основа.
Представителният танцов ансамбъл "Орфей" при Дома на културата в Кърджали ще представи родопския град и България на Международния в столицата на Косово Прищина, предаде БТА. "Целим се високо и смятаме, че с програмата, която сме..
"Танго Classic" - така се нарича най-новият завладяващ проект на Плевенската филхармония с виртуозните инструменталисти Веско Ешкенази (цигулка) и Стоян Караиванов (бандонеон). Заедно с музикантите от Плевенската филхармония те повеждат..
Един от най-дългите летни фестивали в страната ни е в курортния град Приморско, на Черно море. В продължение на три месеца Прим Фест 2025 ще предложи на жителите и туристите в града музикални вечери, оцветени в различни жанрове и стилове. Началото на..
Тази година е последната, в която българите ще получават доходите си в левове. В каква валута ще декларират парите си пред данъчните догодина? Това е..
Исторически фестивал в местността "Градище", където се намират руините на ранновизантийска крепост, организира днес от 10:00 до 22:00 часа Регионалният..