Украинският президент Володимир Зеленски отхвърли твърденията на руския военен министър Сергей Шойгу, че Киев е подготвил провокация с бомба с радиоактивни материали, т. нар. "мръсна бомба". Само Москва е способна да използва ядрено оръжие и щом обвинява предварително Киев, значи се готви да го направи, каза Зеленски, цитиран от UNIAN.
За 3 дни министрите на отбраната на Русия и САЩ проведоха втори телефонен разговор, съобщи Интерфакс. Преди това Сергей Шойгу говори с министрите на отбраната на Турция, Франция и Великобритания. Пред тях руският министър също обвини Украйна, че готви провокация с радиоактивна бомба.
"Министър Лойд Остин отхвърли всеки претекст за руска ескалация и потвърди стойността на продължаващата комуникация в условията на незаконната и неоправдана война на Русия срещу Украйна", заяви прессекретарят на Пентагона Пат Райдър.
Британският военен министър Бен Уолъс също отхвърли спекулациите на Шойгу и “предупреди да не се използват тези изявления като претекст за по-нататъшна ескалация", предаде REUTERS.
Френският президент Еманюел Макрон каза, че украинците ще решат кога мирът е възможен. "Нека не позволяваме мирът да бъде заложник на руската мощ", заяви Макрон в реч пред благотворителната организация "Общността на св. Егидио", предада AFP. Пред стотици политически и религиозни лидери от цял свят Макрон призова Руската православна църква да не оправдава агресията и да се противопостави на войната.

Научноизследователският кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) отплава от Варна след тържествена церемония по изпращане на Морската гара. В своето четвърто плаване до Антарктида се очаква корабът да достигне до българската антарктическа база на..
Еврокомисията похвали напредъка на Черна гора към ЕС Северна Македония се нуждае от решителни действия и реформи, за да започне преговори с ЕС, пише в годишния доклад на Еврокомисията за напредъка на страните към пълноправно членство,..
Шестима мигранти загинаха след като автомобилът, който ги превозваше, се преобърна на брега на езерото Вая край Бургас. Преди катастрофата колата на трафикантите е била преследвана дълго от Гранична полиция между Китен и Бургас...
В сряда минималните температури ще са от 4 до 9°, в София ще е около 2°. Вятърът ще отслабне и ще стихне и на много места в низините и котловините ще бъде..
Размерът на средния осигурителен доход за страната за септември 2025 г. е 1882,97 лв., а размерът на средномесечния осигурителен доход за страната за..
Във вторник минималните температури ще са от 8 до 13°, в София ще е около 9°. През деня валежи ще има над цялата страна, като по-значителни ще са в..