Във втората половина на деня на 25 октомври от цялата територия на България ще може да се наблюдава частично слънчево затъмнение. За София затъмнението ще започне в 12:27:16 ч., каза за БТА Пенчо Маркишки, астрофизик от Института по астрономия при БАН. Най-голямо закриване на слънчевия диск ще се наблюдава в 13:36:39 ч., а краят на явлението ще бъде в 14:45:59 ч.
За Варна максималната фаза ще настъпи в 13:42:41 ч. Началото и краят на затъмнението там ще бъдат съответно в 12:29:43 ч. и в 14:54:45 ч.
Астрономите съветват да не се наблюдава слънчевото затъмнение без предпазни средства, защото има риск за увреждане на очите.
В брой 68 на предаването слушайте: За нуждата от български училища зад граница и разрастването на училище „Чучулига“ във Великобритания – интервю с преподавателя по български език Валентин Кожухаров; Животът на българите в Патагония е..
Изследователи от България и чужбина се събират в София за научната конференция "Терени и посоки". Форумът ще се проведе на 16 и 17 октомври в сградата на Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН, съобщават домакините...
По повод празника на авиацията и българските ВВС днес, 16 октомври, от 09,00 ч. на Паметника на летеца на алеята на летците до Народното събрание в столицата ще бъдат поднесени цветя и венци, съобщават от Министерството на отбраната. Тържественото..
Няма демокрация и свобода без свобода на словото и плурализъм. Това заяви президентът Румен Радев при откриването в София на Годишната конференция на..
Наблюдава се трайна тенденция за завръщане на българи от чужбина, стана ясно на форума “Европа е с мен”, организиран от Управляващия орган на Програма..
Президентът Румен Радев връчи орден „Мадарски конник“ първа степен на почетния консул на България във федерална провинция Хесен, в Германия, д-р..