Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В петък и събота остава топло и без валежи

Снимка: ЕПА/БГНЕС

В петък минималните температури ще са от 5 до 10°, в София - около 7°. До обяд на места в Горнотракийската низина и Източна България ще има мъгли. През деня ще е слънчево, но от северозапад ще се заоблачава. Температурите ще достигнат от 19 до 24°, в столицата - 22° 

В планините ще е слънчево с нарастваща висока облачност от северозапад. Максималната температура на височина 1200 м ще е 17°, на 2000 м до 9° 

По Черноморието до обяд на места ще е мъгливо, след това ще е слънчево. Вятърът ще се усилва. Максималните температури ще са 18-20°. Морската вода е 16-18°. Вълнението на морето ще е 2 бала. 

В събота ще остане без валежи, но срещу неделя от югозапад ще завали. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България и Франция ще отбележат 60-годишнината на своето акедемично сътрудничество

Председателят на Българската академия на науките (БАН) Евелина Славчева се срещна с посланика на Франция в България Жоел Мейер. Разговорът в Академията е била посветен на подготовката за съвместното отбелязване на 60-годишнината от подписването..

публикувано на 07.02.25 в 12:27

България днес - 6 февруари 2025 г.

В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация" резонират сред българското национално малцинство в Западните покрайнини. По темата разговаряме със..

публикувано на 06.02.25 в 19:00

Очаква ни зимно слънце в края на седмицата, по морето ще има силно вълнение

В петък  минималните температури ще бъдат между минус 7 и минус 2°, в София - около минус 3°. Над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево. Значителна облачност ще има над югозападните райони, Източния Предбалкан и по крайбрежието на..

публикувано на 06.02.25 в 18:30