Илхан Кючюк, лидер на европейските либерали и евродепутат, получи наградата за свобода "Пламъкът на свободата“. Отличието му беше връчено в Букурещ от президента на румънския Институт за свобода и демокрация Кристиан Дейвид.
Това е поредното признание за българския политик, след като през т.г. беше удостоен със званието "Доктор хонорис кауза“ на Американския университет в Скопие и с почетна грамота от Украйна за принос в отстояването на принципите на международното право.
Преди награждаването Илхан Кючюк участва в конференцията “Енергетика и сигурност в региона на “Черно море”. Той призова България и Румъния да започнат да развиват съвместни енергийни проекти в черноморските води с цел диверсификация.
В "България днес" на 31 юли слушайте: 04:53 Актуално от България и българите по света 15:53 Българският фолклорен хор от Пескара "Бели рози" с първа изява в родината 32:40 Единственият лекторат по български език в Грузия намира благдатна среда в..
В петък минималните температури ще са от 14° до 22°, в София – 16°. През деня над северозападните и крайните източни райони ще е предимно слънчево. Над останалата част от страната облачността ще е значителна и на много места ще продължи да превалява...
Всички тежки пожари на територията на страната са локализирани и огънят в Пирин е овладян , съобщи главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", цитиран от БТА. Той добави, че в момента се..
Всички тежки пожари на територията на страната са локализирани и огънят в Пирин е овладян , съобщи главен комисар Александър Джартов, директор на Главна..
На 87-годишна възраст, на 28 юли т. г. е починал един от най-изтъкнатите журналисти международници в България – Константин Иванов . За тъжната вест..
Огнеборци и доброволци успяха да спасят санданското с. Плоски от големия пожар, който бушува в Западната част на Пирин планина вече пети ден . Във вторник..