Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Двама са починалите с Covid за последното денонощие

Снимка: ЕПА/БГНЕС

147 са новозаразените с Covid в страната за последните 24 часа. Случаите намаляват с 277 спрямо ден по-рано. 54,4% от новоинфектираните не са ваксинирани. Положителни са 10,9% от направените 1349 теста, при 10,6% на показателя в събота, сочи порталът coronavirus.bg. 
Регистрираните активно болни нарастват със 121 до 9514. В болниците са приети 11 заразени. 7 от тях или над 63,4% не са ваксинирани. Хоспитализираните остават 638. Без изменение остава и числото на интензивно лекуваните - 59 заразени.   
За последното денонощие са регистрирани двама починали с установен Covid, като и двамата не са били имунизирани. Излекуваните в събота са 24. Поставени са 105 ваксини. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 25 ноември 2025 г.

В "България днес" на 25 ноември слушайте: 01:48 – Актуално от България и сънародниците по света 13:05 – Отбелязваме Международния ден за елиминиране на насилието над жените на ООН 29:58 – България, като част от програмата..

публикувано на 25.11.25 в 19:00

Жълт код за вятър има в 16 области на изток и югозапад, на запад и ще вали

В сряда  минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и Горнотракийската низина ще се задържи тихо и мъгливо. През деня над западната половина от страната ще е..

публикувано на 25.11.25 в 18:30

Над 86% от хората смятат, че растежът на заплатите през 2025 г. не е достатъчен

Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за издръжка. Това сочат резултатите от представително проучване на агенция "Мяра", поръчано от..

публикувано на 25.11.25 в 13:07