Шестият блок на АЕЦ „Козлодуй” е включен в енергийната система на страната, съобщават от атомната електроцентрала. При пробите след проведения планов ремонт реакторът беше спрян на 29 октомври, заради техническия проблем в охладителната система на генератора в неядрената част на блока. След отстраняване на причините, довели до изключването, екипите на атомната централа са изпълнили необходимите тестове и изпитания според изискванията за безопасна експлоатация. Направените проверки потвърждават, че всички системи и съоръжения работят нормално, се казва в съобщение, публикувано на сайта на централата.
Другият енергиен блок на АЕЦ „Козлодуй” – пети, продължава да работи по график.В брой 71 на предаването слушайте: Българските просветни средища на територията на САЩ и образованието, което те дават на децата на нашите сънародници – интервю с Меглена Любенова от Българския културно-образователен център "Св. Климент..
Демокрацията трайно се възприема от солидно мнозинство в българското общество като най-добрата форма на държавно управление. Приблизително 1,5 млн. граждани заявяват готовност да рискуват личната си сигурност, за да я защитят, сочи представително..
През лятото на 2014 г. фотографът Филип Базен и философката Кристиан Волер обхождат България, като изследват поредица от самозапалвания в страната през 2013 г. Заснемат над 30 места, провеждат над 50 интервюта, документират общо 33 случая на..
През лятото на 2014 г. фотографът Филип Базен и философката Кристиан Волер обхождат България, като изследват поредица от самозапалвания в страната..
Тазгодишният празник на бесарабските българи, който отбелязваме ежегодно на 29 октомври, прерасна в поредица събития, посветени на българската..
На 27 октомври в Брюксел се състоя първото заседание на Акцията CA-24150 "Ценности в турбулентни времена: навигиране в социалните промени и..