България е страната с най-големи отоплителни проблеми в ЕС, сочат даннина Евростат, анализирани от компанията Statista.
23,7% от българите не са имали достъп до нормално отопление през 2021 г. На второ място в негативната класация е Литва с 22,5%, следвана от Кипър с 19,4% и Гърция - със 17,5% от населението. Докато в Швейцария едва 0,2% от хората са енергийно бедни, а в Норвегия 0,8%.
Анализът подчертава, че страните от Южна Европа като цяло имат по-лоши нива на енергийна бедност от Северна Европа, което показва разликата в богатството между двата еврорегиона. Средното еврониво на енергийна бедност е 6,9%, но се очаква всички тези показатели да се влошат през зимата на 2022 - 2023 г.
Охранителни камери заснеха мечка в жилищен квартал на град Карлово преди дни. Хищникът е сляз ъл до къщите в северната част на града и се е разхождал невъзмутимо по улиците , докато не е бил подплашен от преминаващ автомобил. След сигнали на..
Седемнадесетият пореден празник на младото вино в Пловдив беше открит официално на 21 ноември . Виненият маратон, който ще продължи през целия уикенд обещава незабравимо кулинарно и културно пътешествие сред автентичната атмосфера на Стария град..
Дни на турската култура ще се проведат на 22 и 23 ноември в Културен център "Двореца" в Балчик. Събитието под мотото "Посоки Турция" се осъществява с участието на културни институции от страната. Сред участниците са Народно читалище "Мевляна – 2012",..
В събота минималните температури ще са от 9 до 14°, в София ще е около 9°. Сутринта ще има мъгла и влошена видимост над котловините и полетата в Западна..
В "България днес" на 21 ноември слушайте: 05:40 Актуално за България и сънародниците по света 15:25 Църковен Календар – честваме..
Доказаната във вековете толерантност на българския народ е гаранция срещу ксенофобията и антисемитизма, които нямат корени в нашето общество. Това заяви..