Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БЧК ще подпомогне близо 20 000 украинци за зимните месеци

Снимка: Български Червен кръст

Българският Червен кръст и Върховният комисариат на ООН за бежанците ще предоставят до края на годината нехранителни продукти - завивки, хигиенни пакети, кухненски прибори и хавлиени кърпи, на близо 20 000 украински граждани, потърсили закрила в България. Кампанията „Подпомагане през зимата“ се реализира в областите с най-голям брой украински граждани – Благоевград, Бургас, Варна, Добрич, Русе, Пловдив и София. Помощта може да бъде получена на място в хотелите и базите, където те са настанени. Дистрибуционни пунктове за лица, живеещи на външни адреси, ще бъдат открити след 20 ноември 2022 г., част от тях ще се намират в офисите на БЧК. Нехранителни продукти за 5 000 души вече са доставени във Варна, Бургас, Добрич, Русе и София.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 6 август 2025 г.

В "България днес" на 6 август слушайте: 01:28 -  Актуално от България и сънародниците по света 10:37 - Националният музей "Земята и хората" в София показа "Камъка от Хирошима" 20:46 - Православен църковен календар – празнуваме..

публикувано на 06.08.25 в 19:00

Топлото време продължава, възможни са локални валежи над западните масиви

В четвъртък  минималните температури ще са от 14° до 22°, в София – 14°. През деня ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността. На отделни места, главно в планинските райони ще превали за кратко и ще прегърми. Ще духа слаб, в..

публикувано на 06.08.25 в 18:30

На 6 август до 16 ч. ще е затворен граничният пункт при Станке Лисичково

Преминаването в двете посоки на леки и товарни коли през граничен пункт "Станке Лисичково" (Логодаж) със Северна Македония временно е спряно на 6 август до 16:00 ч., съобщи Гранична полиция.  На пункта се извършва цялостна реконструкция  и в сряда ще се..

публикувано на 06.08.25 в 08:51