Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българска компания за производство на полезни сладки изкушения се готви за скок на международните пазари

Снимка: Facebook / CardinalBites

Българска стартираща компания за производството на протеинови бонбони без захар, глутен, соя и мазнини не спира своето развитие и амбициозни идеи. След като бе оценена на 1 млн. лева от фонд за рискови инвестиции, компанията успя да привлече 100 000 лева, с които да  подобри и разшири разпространението на продуктите си в повече обекти из цялата страна. 50% от сумата е предвидена именно за тази цел.

Засега бонбоните им са достъпни в над 200 обекта в България. От компанията планират и пробив на пазари в чужбина. В процес на изграждане са връзки с обекти в Румъния, Гърция, Полша, Италия и Испания. Повече авантюристичния старт на родните предприемачи през 2020 година, вижте в публикацията: Протеинови бонбони изненадват небцето с три традиционни български вкуса.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Искра Михайлова

"Възраждане" се обяви срещу продажбата на Украйна на двата реактора за АЕЦ "Белене"

Партия "Възраждане" се обяви срещу продажбата на Украйна на двата руски реактора, предназначени за АЕЦ "Белене". "АЕЦ "Белене" е един от най-напредналите проекти за ядрена централа в Европа и ние имаме възможността да бъдем сред първите държави,..

публикувано на 12.02.25 в 13:56

Германия депортира 7 бежанци в България

Германската провинция Северен Рейн-Вестфалия извърши първи чартърен полет за депортация на бежанци, съобщи bTV.  На полета е имало 7 млади мъже от Афганистан и Сирия. Те нямат криминални прояви. Депортацията е по силата на Дъблинското..

публикувано на 12.02.25 в 12:50

Българите са масово недоволни от получаваните заплати, ¼ са работещи бедни

94% от работещите в България не са доволни от размера на възнаграждението си. Това показва анкета на синдиката "Подкрепа“ за заплащането на труда в страната. 91 на сто от запитаните в представителното проучване посочват, че получават чист..

публикувано на 12.02.25 в 08:45