Илия Златов, художник от болградското село Кулевча, е открил нестандартно приложение за своя талант. За да рисува, той използва не традиционното платно или лист хартия, а…..декоративни тикви. Първата си творба създава през 2003 г. и до момента е създал над 200 подобни образци, а изображенията върху тях представят сцени от живота на българите, техния бит, култура и традиции, съобщава за БТА Аня Терзивец - водещ на предаване "Гласът на българите" по Обществената телевизия в Одеса.
Художникът мечтае един ден да бъде създаден музей на кратунките, какъвто няма не само в Бесарабия и останалата част на Украйна, но и в Европа.
Израелският отбор Апоел Тел Авив обяви официално, че планира да играе домакинските си мачове от новия сезон 2025/2026 в Евролигата в столицата на България София, предаде спортният сайт Sportal.bg. Отборът няма да участва в израелското първенство докато..
Сънародничката ни Дорис Дукова, живееща в Колумбия, бе водещ на лекция-семинар на тема "Изследователски иновационни инициативи и академични мрежи" в Техническия университет в София, провела се на 24 юни, предаде БТА. "Отвореният семинар се фокусира върху..
В рамките на визитата си на 24 и 25 юни в Полша по покана на Ягелонския университет – един от най-старите университети в Европа, вицепрезидентът Илияна Йотова се срещна и с представители на българската общност в Краков. "Винаги ще срещнете подкрепа и..
Все по-малко българи, живеещи в чужбина, изпращат децата си на неделно училище, в което се преподава български език и култура, съобщи пред..
Да твориш и изразяваш себе си на майчин език е основната мисия на сдружението "Културна алтернатива Цариброд". А, че литературата, изкуството и..