България ще ползва норвежкия опит за помощ за своите граждани, които се намират зад граница. За това съобщават от Министерството на външните работи, чийто екип, работещ по проект „Доизграждане и оборудване на Център за управление на кризи на Министерството на външните работи на Република България“ е на работно посещение в Осло за обмяна на опит.
В момента се работи по създаването на мобилно приложение в помощ на българите зад граница. Приложението ще предоставя в реално време информация за рискове при пътуване в чужбина и ще помага за бърза връзка с Център за управление на кризи в МВнР. Предвидена е и функция за подаване на сигнал за помощ и евентуална евакуация на български граждани, засегнати от бедствия в чужбина.
Проектът е финансиран от Фонда за двустранни отношения в рамките на Норвежкия финансов механизъм.
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик офицер" . "Тук сме, за да почетем днес вашия Маестро, когото смятам за национално съкровище,..
На тържествена церемония столичното летище бе наименувано “Васил Левски“, в присъствието на вицепремиера и министър на транспорта Гроздан Караджов, главният изпълнителен директор на оператор на аеропорта "СОФ Кънект" Хесус Кабайеро, представители на..
В сряда , 19 февруари, минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°. В София ще е около минус 7°. През деня валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места снеговалежът..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..